عبادی

آرامش، اعتدال و صداقت از ویژگی های برجسته آیت الله عبادی بود

استاندار خراسان رضوی:

آرامش، اعتدال و صداقت از ویژگی های برجسته آیت الله عبادی بود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: آرامش، اعتدال ،صداقت و خیرخواهی از ویژگی های برجسته مرحوم آیت الله عبادی، امام جمعه فقید مشهد بود.

علیرضا رشیدیان یکشنبه شب در مراسم چهاردهمین سالگرد رحلت آیت الله سید مهدی عبادی در بیت آن مرحوم افزود: زندگی ساده، زاهدانه و همراه بودن با مردم از دیگر ویژگی های زندگی آن مرحوم بود.
وی با بیان اینکه ریشه انقلاب اسلامی ایران در قیام ۱۵ خرداد ۴۲ است، اظهار کرد: در همان سالها آیت الله عبادی طلبه ای بودند که در مبارزات انقلاب شرکت موثر داشتند.
وی گفت: رهبری، ساختار و سازمان انقلاب اسلامی ایران بر اساس مبانی دینی، اعتقادی و اسلامی است لذا رهبری، ساختار و سازمان آن جز روحانیت نمی تواند باشد.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تعامل و ارتباط روحانیت با مردم و جامعه، ارتباط بی بدیل بوده است، افزود: حتی نظام آموزشی نوین در کشور هیچ زمان نتوانسته است مشابه حوزه علمیه تاثیر کاربردی در جامعه داشته باشد.
وی اظهار کرد: بزرگانی مانند آیت الله عبادی در طول سالها دوران ستمشاهی تلاش کردند در این حوزه به عنوان سربازان نهضت حرکت کنند و مبارزات و مقاومتهایی داشته اند که شاید امروز تصورش برای بسیاری از جوانان سخت باشد.
وی گفت: مبارزه برای خدا خستگی ندارد و بزرگانی مانند مرحوم عبادی آموخته بودند که مبارزه کردن همراه با سختی و شکنجه است اما باید پای ارزشهای دینی و انقلابشان بمانند.

* زندگی مرحوم آیت الله عبادی ساده و توام با آرامش بود
امام جمعه مشهد نیز در این مراسم گفت: زندگی مرحوم آیت الله عبادی، ساده، توام با آرامش و به دور از قدرت طلبی، مال دوستی و خواسته های نفسانی بود.
آیت الله سید احمد علم الهدی با بیان اینکه یادآوری خاطرات این مرحوم زندگی امروز ما را می سازد افزود: زندگی و روحیه مرحوم آیت الله عبادی الگویی برای همه ماست و باید خود را با زندگی ایشان تطبیق دهیم تا به راه سعادت برسیم.
وی اظهار کرد: استقامت آن مرحوم در خط مستقیم طی دوران های مختلف و فضاهای پر فراز و نشیب از ویژگی های شخصیت اجتماعی ایشان بود.
وی گفت: مرحوم آیت الله عبادی در حوزه زندگی فردی و جمعی الگویی مطلوب و مناسب برای همه است.
در این مراسم اعضای خانواده مرحوم آیت الله عبادی و جمعی از خانواده های شهدا حضور داشتند.

دسته بندی شده در:

نوشته شده توسطمجید عسکری