ارادت بی‌ریای آیت‌الله عبادی به خانواده شهدا

ارادت بی‌ریای آیت‌الله عبادی به خانواده شهدا
سیدمرتضی بختیاری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در چهاردهمین سالگرد ارتحال عالم ربانی، حضرت آیت الله عبادی با اشاره به تدین پدر و خانواده آیت‌الله عبادی و احترام فراوان ایشان به پدرشان، اظهار کرد: آن مرحوم دستان پدرشان را می‌بوسیدند و دستان پدر را بر چشمان خود می‌نهادند.

imageوی با اشاره به عشق و ارادت آن عالم فقید به شهدا و خانواده آن‌ها، بیان کرد: ایشان با اینکه پدر دو شهید بودند، در خط مقدم جبهه حضور می‌یافتند و حضور ایشان برای رزمنده‌ها مسرت‌بخش بود و آن‌ها را به وجد می‌آورد.
بختیاری عنوان کرد: آیت‌الله عبادی، بی ریا و خالصانه و خستگی ناپذیر، برای حضور در بین خانواده شهدا بودند و مشی ساده‌زیستی آن مرحوم، عملی اثرگذار بود، آن مرحوم، قلب‌شان برای محرومان می‌تپید.

بیان خاطره‌ای شنیدنی از دوران دفاع مقدس
بختیاری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روحیه جهادی مرحوم آیت الله عبادی، گفت: در جریان عملیات نصر ١ ایشان در حالی که ٢ پسر برومندشان را تقدیم اسلام و انقلاب کرده بودند، شجاعانه و با لباس نظامی در خط مقدم جبهه حضور یافتند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: خاطره ای را محضر ایشان همواره ذکر می کردم که نشان دهنده علاقه و ارادت ایشان به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران بود.
وی گفت: در جریان عملیات نصر یک پشتوانه توپخانه دشمن موفق عمل کرد و مجبور به عقب نشینی شدیم که پیکر مجروحان و شهدای عزیز ما در فاصله دورتری جا مانده بود، بعد از چند ساعت برای بازگرداندن پیکرهای مطهر شهدا به منطقه بازگشتیم، چند لحظه بعد مرد میانسالی به ما ملحق شد و مشخصات فردی را برایم بازگو کرد که من لحظه شهادتش او را دیده بودم.
وی ادامه داد: شهید عزیز پسر آن مرد بود و با هم برای یافتن پیکر شهیدش همراه شدیم، بعد از مدتی دوباره توپخانه دشمن شروع به فعالیت کرد و ناگزیر بودیم که به عقب بازگردیم.
به پدر شهید گفتم که باید برگردیم دیگر امکان پیشروی وجود ندارد، با چشمان اشکبار دستانش را به سوی آسمان بلند کرد و گفت خدایا من این فرزند را در راه تو دادم، می خواستم که پیکرش را برای آرامش دل مادرش ببرم اما اگر اراده تو این است که مزاری نداشته باشد من تسلیم رضای تو هستم.
بختیاری افزود: سال بعد که برای زیارت قبور مطهر شهدا به خواجه ربیع رفته بودم، عکسی بر روی مزار شهدا توجهم را جلب کرد، وقتی جلوتر رفتم دیدم که پدر و پسر در کنار هم آرمیده اند.
وی تصریح کرد: توفیق شهادت در راه اسلام و انقلاب را خداوند به بندگان مخلص خویش عطا می فرماید و روحیه ای که من در آن پدر دیدم واقعا لیاقت شهادت را داشت.

یادآور می‌شود، تلاوت آیات ۷ تا ۹ سوره غافر توسط حجت‌الاسلام مهدی شجاع، قاری و مؤذن حرم رضوی و رئیس اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی، قرائت زیارت عاشورا و ذکر مصیبت اهل بیت(ع)، مدیحه سرایی گروه همخوانی ثارالله(ع) از دیگر بخش‌های این مراسم بود که در آن همسر آیت الله عبادی و دیگر اعضای بیت آن مرحوم حضور داشتند.

آیت الله عبادی(ره)

دسته بندی شده در:

نوشته شده توسطمجید عسکری